Home | Sitemap | Disclaimer | English
Mexicaanse griep / Influenza A
Publicatiedatum: 16 November 2009 | print
Info GGD Amsterdam over Nieuwe Influenza A (voorheen Mexicaanse griep)

Sinds april is wereldwijd bij mensen Nieuwe Influenza A vastgesteld. Het Rijks Instituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) houdt er rekening mee dat ongeveer 1 op de 3 tot 1 op de 10 mensen in Nederland deze griep zal doormaken. De verwachting is dat na de vakantieperiode het aantal besmettingen snel zal oplopen.

Landelijke publiekscampagne
Het ministerie van VWS is inmiddels gestart met een landelijke publiekscampagne, die vooral is gericht op het handelingsperspectief van burgers. De campagne bestaat o.a. uit advertenties in landelijke en regionale dagbladen, een gratis Postbus 51 telefoonnummer voor publieksvragen, een nieuwe website www.grieppandemie.nl en een huis-aan-huis brochure die vanaf medio augustus 2009 in heel Nederland bezorgd zal worden.

Informatie voor scholen/burgers Amsterdam-Amstelland
De GGD Amsterdam heeft aan alle scholen en kinderdagverblijven in de regio Amsterdam/Amstelland een brief gestuurd met informatie en een preventieposter (zie hieronder) over hygiene- en andere maatregelen om verspreiding van griep te voorkomen. Een variant van deze poster is vanaf vandaag drie weken te zien in trams, (streek)bussen en metro.

Communicatie binnen bedrijven en instelling
Het ministerie van BiZA heeft aan alle bedrijven en instellingen in Nederland gevraagd een continuiteitsplan op te stellen voor het geval een deel van de eigen medewerkers ziek wordt of afwezig is. Op de site van de GGD staat veel informatie over deze griep, ook voor instellingen. Wellicht kunt u daar gebruik van maken voor binnen uw eigen instelling. Ook kunt U op de website van de GGD www.ggd.amsterdam.nl de poster downloaden en bijvoorbeeld ophangen in toiletruimten. Een voorbeeld van de poster ziet u hieronder.

Griepvaccin
Hoewel op dit moment nog niet precies bekend is wanneer en voor wie precies het griepvaccin beschikbaar is, worden wel al de eerste voorbereidingen getroffen voor vaccinatie in Amsterdam en de Amstelland gemeenten. Diverse partijen, zoals GGD en GHOR (Geneeskundige Hulpverlening bij Ongevallen en Rampen) overleggen met de betrokken gemeenten over de uitvoering hiervan.

Meer informatie
Voor informatie en downloads, o.a. onze poster en banner, over de Nieuwe Influenza kunt u: